Miként tudták a tudományos eredmények formálni a világot és az emberek mindennapjait az elmúlt egy évszázadban? Erre a kérdésre válaszolt a Magyar Tudomány Ünnepe pécsi nyitóünnepségén tartott előadásában Kemenesi Gábor, Junior Prima díjas magyar biológus, víruskutató, a Pécsi Tudományegyetem Virológiai Nemzeti Laboratórium vezetője. Előadása cikkünkbe kattintva megnézhető.
Világunk sokak szerint teljesen felfordult a COVID-19-pandémia hatására, és nem túlzás azt állítani, hogy a kihívások sora a pandémiával még nem ért véget. Mégis hova máshova fordulhatnánk ezekben a bizonytalan időkben, mint a tudomány évszázadok alatt elért eredményeihez és eljárásaihoz?
Kemenesi Gábor előadás során betekintést nyerhetünk abba, honnan indult a virológia tudománya, hogyan formálták legfőbb eredményei a világunkat, és miként oldották meg az elmúlt évszázad járványait a szakemberek.
A tudomány elképesztő fejlődése számos új utat nyitott meg, amelyek alapján reális képet alkothatunk arról, hogy az elmúlt száz év vívmányai vajon milyen jövőt festenek gyermekeink számára.
Forrás: MTA