A Pécsi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont Kapocs a tudáshoz elnevezésű podctast műsorának tizenegyedik adásának vendége Kemenesiné Kurucz Kornélia, a PTE Természettudományi Kar adjunktusa, a Szentágothai János Kutatóközpontban működő Virológiai Nemzeti Laboratórium Betegségvektor és Betegségökológia Kutatócsoport munkatársa. A nemzetközi Mosquito Alert és a hazai Rovar Piknik közösségi tudományos projektek PTE-s vezetője, akivel a készítők többek között arról beszélgettek, hogy milyen hatásokra választotta a biológus szakmát, miért pont a szúnyogok állnak az érdeklődése középpontjában, mit és hogyan vizsgál egy szúnyogkutató. Ezenkívül szó volt az általa vezetett citizen science projektekről és a tudományos kutatásokba bekapcsolódó társadalomról is.